Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ismaskiner
Referensnummer: Kdn 2019/107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37481000 Isbanemaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunen är i behov av 2 st nya Ismaskiner då nuvarande är uttjänta och behöver bytas ut. Detta för att kunna hålla en god kvalitet på isen i våra hallar och skapa bra förutsättningar för föreningarna att bedriva bra verksamhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37480000 Maskiner eller instrument för idrotts- och fritidsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen