2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Luft- och fuktutredningar
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för luft- och fuktutredningar inom beställarens fastighetsbestånd. Utredningarna omfattar utredningsuppdrag med förslag till åtgärder gällande tex förekomst av asbest, mögel, fukt och andra orsaker till dålig inomhusluft.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:136585:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71335000 Tekniska undersökningar, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster