615759-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Reparation och underhåll av ventiler
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll av ventiler på HEM:s produktionsanläggningar
Referensnummer: HEM 2022/00144
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50512000 Reparation och underhåll av ventiler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser underhåll av ventiler på HEM:s produktionsanläggningar.
Åtagandet omfattar service på flera olika typer av ventiler såsom säkerhetsventiler, reglerventiler, ångfällor och avstängningsventiler i dimensioner från DN15 till DN800 på HEMs anläggningar. Efterdragning av boxpackningar och lock ingår i uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331210 Installation av ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen