2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Vitvaror
Beskrivning: Syftet med denna upphandling är att införskaffa ramavtal för vitvaror. Upphandlingen avser tre olika avtalsområden och kommer resultera i tre separata avtal. Avtalsområdena är: 1. Kylskåp, frysskåp och mikrovågsugn. 2. Diskmaskin. 3. Särskild köksutrustning (displaykylskåp och mikrovågsugnar).
Intern identifierare: 2023-FA000207
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39700000 Hushållsapparater
Ytterligare klassificering (cpv): 31711422 Mikrovågsutrustning, 39221000 Köksutrustning, 39711100 Kylskåp och frysar, 39711130 Kylskåp, 39713000 Elektriska hushållsapparater för rengöring; strykjärn, 39713100 Diskmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Administrativa föreskrifter