615880-2019 - ÄndringSverige-Enköping: Företagshälsovård
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård
Referensnummer: KS2019/518
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med en extern oberoende aktör som ska vara Enköpings kommuns stöd i det systematiska arbetsmiljöarbetet samt tillgodose kommunens behov av Företagshälsovård. Målet är att förebygga ohälsa och arbetsskador hos kommunens medarbetare.