615904-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse byggmaterial – Byggvaror
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggvaror
BeskrivningUpphandlingen omfattar Ronneby kommun, AB Ronneby & Miljöteknik, AB Ronnebyhus och AB Ronneby Industrifastigheter behov av byggvaror för löpande underhålls- och/eller ändringsarbeten. Ett brett och heltäckande sortiment av byggvaror efterfrågas. De varugrupper som främst avses framgå av prisbilagan. Följande undantag gäller, där separata upphandlingar genomför(t)s och där avtal finns med andra leverantörer: Järnhandelsvaror, el-artiklar, VVS-artiklar, vitvaror och hushållsmaskiner.
Intern identifierare24/26
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44190000 Diverse byggmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelByggvaror (1) (1)
BeskrivningRonneby kommuns behov av Byggvaror för löpande reparations- och underhållsarbeten. Avtalet gäller för de byggvaror som används vid byggarbeten som utförs i egen regi
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerella krav