Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Hållbarhet- Dental utrustning
Referensnummer: 21/145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna RFI avser hållbarhetsområdet gällande dental utrustning. De delområden som avses är: Dental unit vått system, Småbildsröntgen för intraoral bildtagning, Ultraljudsscaler, Spetsar till Ultraljudsscaler, Hand och vinkelstycken ( turbinvinkelstycken, vinkelstycken och Puts- och polervinkelstycken), Smörj- och desinfektionsapparat, Bordsautoklaver.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33111000 Röntgenapparatur, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen