RFI förstudie - Inför upphandling av Suturer och Staplingsprodukter.
En RFI är ett sätt för Varuförsörjningen att samla information om möjliga lösningar och kravställningsmodeller inom ett eller flera områden inför ett eventuellt framtagande av upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer, 33141600 Uppsamlingsbehållare och -påsar, dränageset och dylikt, 33164000 Laparoskopiutrustning, 33183000 Ortopediska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Annonseringsdatum är preliminär.