61600-2020 - ÄndringSverige-Uppsala: Hushållsutrustning för matlagning eller uppvärmning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Papper och plast, husgeråd och skyddsprodukter- Omtag
Referensnummer: VF2019-0026
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39721000 Hushållsutrustning för matlagning eller uppvärmning
II.1.4.
Kort beskrivning
Omtag för avbrutna grupper inom förra Papper och plast upphandlingen
Upphandlingen
Upphandlingens referensnummer och benämning är: VF2019-0026 Papper och plast, husgeråd och skyddsprodukter- Omtag
Upphandlingen avser ramavtal och omfattar följande upphandlingsområden dock på en sammanställd artikelspecifikation.
Upphandlingsområde Papper och Plast, grupp 57 och 62
Upphandlingsområde Husgeråd, grupp 89-92
Upphandlingsområde Skyddsprodukter, grupp 93
Upphandlingens värde för 12 månader uppskattas till:2 800 000 kr, dock kan inga volymer garanteras.
Avtalsperiod
Avtalets beräknade startdatum: 2020-05-07
Avtalets beräknade slutdatum: 2023-02-28
Avtalslängden är 36 månader med möjlighet till 1 st förlängningsoptioner à 12 månader.