See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Frame agreement Diesel power generators 275-325 kVA
Beskrivning: The scope of this procurement is to establish a frame agreement for diesel power generators rated 275-325 kVA mounted on hook lift frame and 90-110 kVA mounted on car trailer.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96363:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31682500 Reservelektricitetsaggregat