See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Norra Stockholm betonghall
Beskrivning: Byggnaden En betonghallbyggnad om ca 800 kvm ska uppföras norr om Stockholm. Byggnaden är tekniktung och omfattas av flera installationer så som bergvärme, kyla, ventilation, rum i rum lösningar, kontor m.m. Utöver byggnaden omfattar projektet även anläggningsarbete så som platta på mark, dra fram vatten och avlopp samt finkomplettering, staket, asfaltering för körvägar och parkering.
Intern identifierare: 1427/2024
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000