2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rörarbeten
Beskrivning: Upphandling av rörarbeten i Bostads AB Mimers fastighetsbestånd.
Intern identifierare: 202444
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Egenförsäkran
Beskrivning: Anbudsgivare lämnar anbud genom en egenförsäkran och kommer därmed kontrolleras med efterfrågad bevisning vid behov under upphandlingsprocessen, men som senast innan tilldelning (i det fall anbudsgivare är i läge för tilldelning). Anbudsgivare som lämnar anbud genom egenförsäkran behöver inte fylla i del "Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav".
Intern identifierare: 1765421-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Beskrivning: Anbudsgivare lämnar anbud genom att intyga genom en sanningsförsäkran att denne inte berörs av någon av de uteslutningsgrunder som framgår av 13 kap 1-3 §§ LOU och besvara Beställarens uppställda kvalificeringskrav. Anbudsgivare som lämnar anbud genom sanningsförsäkran behöver inte fylla i del "Egenförsäkran".
Intern identifierare: 1765422-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del
Beskrivning: Ramavtal Rörarbeten
Intern identifierare: 1784413-2