61618-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal Tekniska konsulter 2024-C Tyresö
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Tekniska konsulter 2024-C Tyresö
BeskrivningTekniska konsulttjänster. Upphandlingen omfattar ramavtal för följande anbudsområden: 1.Riskanalys 2.Besiktningstjänster 3.Vattenmiljöutredare 4. Klimat- och kostnadskalkyler 5. Projektstöd KMA/Riskhantering
Intern identifierare2024/KSUH 0038
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000