2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drogtester
Beskrivning: Upphandlingen avser instrumentfria drogtester som med lätthet spårar otillåtna substanser i urin. Upphandlingen ska leda till ett avropsavtal som tecknas med en leverantör för hela uppdraget.
Intern identifierare: SOF 2024/556
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38544000 Utrustning för narkotikaspårning
Ytterligare klassificering (cpv): 33696500 Laboratoriereagenser, 38911000 Manuella kit med provstickor, 71900000 Laboratorietjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Drogtester