616300-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter – Dentala förbrukningsmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDentala förbrukningsmaterial
BeskrivningAvtal för att täcka Regionens behov av dentala förbrukningsmaterial.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelProfylax och egenvård
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102963:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelFyllning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102963:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelBorr och diamanter
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102963:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelFörbrukning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102963:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelInstrument
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102963:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelEndodonti
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102963:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelKirurgi
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102963:Lot:7
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelProtetik
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102963:Lot:8
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelRadiologi
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102963:Lot:9