616316-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Systemtjänster och tekniska konsulttjänster – Webbpartner - extern webb och intranät
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelWebbpartner - extern webb och intranät
BeskrivningUpphandling av ett ramavtal avseende konsulttjänster för webbpartner med uppgift förvalta och utveckla webbarna, inkl. förvaltning/drift/underhåll av CMS.
Intern identifierare2926/2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering, 72250000 System- och stödtjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000