Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon - Laddhybrider och Elhybrider
Referensnummer: GNU 2020/166
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är ett dynamiskt inköpssystem av fordon - ladd- och elhybrider där upphandlingar planeras att annonseras för deltagande kommuner och bolags behov. Det dynamiska inköpssystemet omfattar omfattar köp av personbilar och transportfordon i form av Laddhybrider och Elhybrider med tillhörande service.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34111000 Herrgårdsvagnar och bilar av sedanmodell, 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer, 34144900 Elfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen