Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Engångsformar
Referensnummer: A 22-063 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Ånge och Örnsköldsviks kommuns behov av engångsformar med tillbehör för distribution av färdiglagade matportioner inom äldreomsorg, hemtjänst och skolor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39222200 Matbrickor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen