616604-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Möbler för sjukvårdsändamål
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sängar och bäddutrustning 2023,SLL320
Referensnummer: FSN2022-0130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Sängar och bäddutrustning samt tillbehör
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192100 Sjukbäddar, 33192120 Sjukhussängar, 33192130 Inställbara sängar med motor, 39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier, 39510000 Hushållstextilier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Säng och bäddutrustning samt tillbehör