61661-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Konsulttjänster för säkerhet
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom säkerhetsskydd.
Referensnummer: Dnr 220-1775/2015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79417000 Konsulttjänster för säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för konsulttjänster inom säkerhetsskydd och därmed anknutna tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80330000 Säkerhetsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen