2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvård i samband med evenemang
Beskrivning: Upphandling för att tillhandahålla städtjänster i samband med evenemang. Syftet med denna upphandling är att säkerställa högkvalitativ och effektiv lokalvård i kommunens olika lokaler vid evenemang, konferenser, föreställningar m.m.
Intern identifierare: KS 2024/0508
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911100 Städning av bostäder, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919300 Städning av skolor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Mängd: 16 000 arbetade timmar