2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utveckling av Fundraisingverksamhet
Beskrivning: Mittuniversitetet har för avsikt att utveckla fundraisingverksamheten i syfte att långsiktigt attrahera externt kapital samt utveckla relationer till donatorer för att stärka universitetets olika forsknings- och utbildningsmiljöer. Denna upphandling avser konsultstöd av filantropisk rådgivning och stöd.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102217:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning