Sundsvall Energi AB (SEAB) ingår i den av Sundsvalls kommun helägda Stadsbackenkoncernen. SEAB har behov av utrustning och handhavande av utrustning avsedda för trafikavstängning. Vidare finns behov av kringtjänster såsom TA-planer och tillståndsansökningar.
SEAB avser teckna ramavtal för dessa tjänster med 3 leverantörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34923000 Vägtrafikledningsutrustning, 45233150 Trafikdämpande arbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen