Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Odlingsrobot
Referensnummer: 20RS3985
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av en odlingsrobot med leveranser av förbrukningsmaterial till Laboratoriemedicin på Sundsvalls sjukhus
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av en odlingsrobot till Laboratoriemedicin på länssjukhuset i Sundsvall enligt beskrivning i Kravspecifikation och Upphandlingskontrakt
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen