616769-2020 - ResultatSverige-Eskilstuna: Lyftanordningar för vårdsektorn
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personlyftar och selar
Referensnummer: IN-IN19-0346
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn
II.1.4.
Kort beskrivning
Personlyftar och selar åt 7-klövern
Aktuell upphandling
Denna upphandling avser ramavtal på personlyftar och selar i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Upphandlingen omfattar:
Hjälpmedel, inklusive leverans
Tillbehör och reservdelar
Dokumentation
Generell och/eller specifik utbildning
Support
Service under garantitiden
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen