616785-2020 - ResultatSverige-Linköping: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fikaservice
Referensnummer: 100-14982-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Allmän beskrivning och syfte
Detta uppdrag går ut på att efter Länsstyrelsens anvisningar leverera fikaservice vid behov. Beställningar av fika kommer att ske både vid officiella- samt inofficiella tillfällen och även enskilda enheter kommer att ges möjlighet att köpa in fika till kafferaster, möten m.m. Leverans sker till Länsstyrelsen Östergötland, se punkt 5.4. Beställning levereras till angiven plats om inget annat anges i beställningen.
Syftet med upphandlingen är att tillgodose behovet av fikabröd, smörgåsar, sallader och dryck.
Detaljerad beskrivning av uppdraget och länsstyrelsens förväntningar av uppdraget framgår i avsnitt ”Krav på tjänsten”.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15811511 Färdiga smörgåsar, 15812000 Bakverk och kakor, 15812200 Mjuka kakor, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen