2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bredbandsmaterial
Beskrivning: Upphandlingens syfte är att säkerställa försörjning av material och för ändamålet nödvändiga tillbehör. Då övriga delar i bredbandsförläggningen är beroende av materialförsörjningen är leveranssäkerhet ett måste och vi strävar efter att få till en smidig arbetsprocess så ska leveranser kunna ske utifrån principen JiT.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137054:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 32560000 Fiberoptiska material