616787-2020 - ResultatSverige-ESKILSTUNA: Verktygsmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Liftar, hyresmaskiner och verktyg
Referensnummer: RLH 20.010
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42600000 Verktygsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar hyra av hyresmaskiner så som mindre entreprenadmaskiner, liftar, handverktyg, containrar/manskapsbodar, elverk, pumpar, med mera. Behovet varierar över tid så beställaren kan inte garanterar några volymer. Leverantören är skyldig att leverera det verkliga behovet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42000000 Industrimaskiner, 42410000 Lyft- och hanteringsutrustning, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 44613000 Stora containrar, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen