Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus, krossmaterial och matjord
Referensnummer: KS/2020/xxx
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Höganäs kommun inbjuder till anbudsgivning gällande ramavtal (avropsavtal) för att tillgodose det behov som Höganäs kommun har avseende grus/krossmaterial och matjord, dels levererat till arbetsplatser inom kommunen eller centralförrådets grusfickor, dels avhämtat från er terminal (lager-plats), enligt sortimentlista.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14212110 Grus, 14212300 Bokad och krossad sten, 14212400 Jord, 14212410 Matjord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen