Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PCR-instrument, termisk cykling
Referensnummer: HSN 1038-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för PCR-instrument med termisk cykling.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38950000 Utrustning för polymeraskedjereaktion (PCR)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Regionen garanterar inte en viss volym eller ett visst värde under avtalstiden. Eventuellt angivna volymer är uppskattade behov. Takvolym för ramavtalet är 12 st utrustningar.