616827-2019 - ResultatSverige-VÄSTERÅS: Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VVS-Installationer
Referensnummer: SVEA 190110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende VVS-installationer i Örebro samt Västmanlands län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45330000 Rörmokeriarbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal avseende VVS-installationer i Örebro samt Västmanlands län
AFD.5513 Samordning av tillståndsansvarige
E:s samordningsansvarige av brandskyddet ska framgå av organisationsplan eller adress- och distributionslista.