Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taxi vid akuta tillfällen till Sahlgrenska Universitetssjukhuset
Referensnummer: RS 2023-03632
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Taxi vid akuta tillfällen till Sahlgrenska Universitetssjukhuset för personal som snabbt ska kunna ta sig från sitt hem till Sahlgrenska Universitetssjukhusets lokaler eller mellan Sahlgrenska Universitetssjukhusets olika sjukhustomter/verksamheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen