Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsbränsle
Referensnummer: Ref nr: 2021/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Bränsle och Spolarvätska till Ånge kommuns samt bolagen Ånge Energi AB och Ånge fastighets och energi AB fordon.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bränsle och spolarvätska samt hjälp av personal på tankstationen.
Finns endast en tankstation på respektive område som kan uppfylla alla krav.