2. Förfarande
Förfarande
Titel: Läkemedel Onkologi 2026
Beskrivning: Upphandlingen avser rekvirerade läkemedel inom terapiområde onkologi för succesiva leveranser till Region Skåne och de privata vårdgivare som har avtal med Region Skåne.
Intern identifierare: 2025-O001634
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33652000 Cytostatika/cytotoxiska medel och immunmodulerande medel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för successiva inköp av läkemedel på rekvisition, inom terapiområde onkologi.
Intern identifierare: 1733259-0
Huvudklassificering (cpv): 33652100 Cytostatika/cytotoxiska medel
Ytterligare klassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspec Läkemedel
Beskrivning: specifika produktkrav och utvärderingskrav
Intern identifierare: 1733419-1