616979-2023 - ResultatSverige-Linköping: Viner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vin
Referensnummer: 23/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15930000 Viner
II.1.4.
Kort beskrivning
Visit Linköping & Co upphandlar vin till sin restaurang- och konferensverksamhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15931100 Mousserande vin, 15931200 Bordsvin
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen