616990-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Järnvägs- och spårvägslok, rullande materiel samt tillhörande delar – Procurement of Vehicles and Maintenance to Uppsala Tramway
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelProcurement of Vehicles and Maintenance to Uppsala Tramway
BeskrivningAB Transitio and its stakeholders hereby invites applicants to apply for participation in Procurement of Vehicles and Maintenance to Uppsala Tramway. The procurement includes both deliverance of Vehicles, maintenance and technical support.
Intern identifierareABT24/0098
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34600000 Järnvägs- och spårvägslok, rullande materiel samt tillhörande delar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Optioner
Beskrivning av alternativenSe underlag