2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projekttävling ackumulatortank kyla Gullbergsvass
Beskrivning: Göteborg Energi inbjuder arkitektteam till en projekttävling för byggnaden av en ackumulatortank för kyla vid Gullbergsvass i Göteborg. Tävlingen genomförs i samarbete med Stadsbyggnadsförvaltningen i Göteborg samt Sveriges Arkitekter. Göteborg Energi har för avsikt att använda sig av förhandlat förfarande utan föregående annonsering efter tävlingen.
Intern identifierare: 23-0132
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Projekttävling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71220000 Arkitektonisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000