617068-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sanering av anläggningar – Saneringsarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSaneringsarbeten
BeskrivningUppdraget omfattar saneringsarbeten i B:s fastighetsbestånd. Olika typer av saneringsarbeten kan förekomma såsom exempelvis sanering/städning av lägenheter eller ytor som är exceptionellt nedsmutsade, brandsanering, asbestsanering, luktsanering och därtill tillkommande arbeten som exempelvis tömning och magasinering av bohag.
Intern identifierare25/72
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90920000 Sanering av anläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45452000 Utvändig rengöring av byggnader, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000