61712-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kreditgivning – Kreditupplysningstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKreditupplysningstjänster
BeskrivningSvenska Spel har Ombud och Vegaspartners över hela landet och erbjuder ett brett utbud av spel, automatspel och lotter. För att Svenska Spel skall ha den optimala ombudskåren och för att minimera eventuella kreditförluster så behövs ett effektivt och smidigt kreditprövnings- och bevakningsförfarande.
Intern identifierare2023-01521
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66113000 Kreditgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Optioner
Beskrivning av alternativenMöjlighet att förlänga med 1 + 1 år