Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsumentförpackade livsmedel till Avesta kommun
Referensnummer: GNU 2022/109
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Avesta kommuns samtliga verksamheter har behov av att kunna göra mindre inköp av livsmedel, både i en fysisk butik och via webben till en omsättningen av ca 1 200 000 kr per år. Vill ni blir leverantör för att tillgodose behovet? Då är ni välkommen att lämna in ert anbud.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Avtalsområde 1 - Direktköp i fysisk butik i Horndal
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15800000 Diverse livsmedel, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15500000 Mejeriprodukter, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15812000 Bakverk och kakor, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vill ni leverera konsumentförpackade livsmedel till Avesta kommuns olika verksamheter?
Avesta kommuns samtliga verksamheter har behov av att kunna göra mindre inköp av livsmedel, både i en fysisk butik och via webben. Avtalet är uppdelad i tre avtalsområden.
Avtalsområde 2 - Direktköp i fysisk butik Avesta centralt
Del nr: 2
Avtalsområde 3 - Köp i webbutik med plock och leverans
Del nr: 3