61724-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Tankar, reservoarer och behållare; värmeledningselement och centralvärmepannor
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
A 130 MW accumulator tank integrated into Gothenburg Energy's district heating network
Referensnummer: 18-0004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44600000 Tankar, reservoarer och behållare; värmeledningselement och centralvärmepannor
II.1.4.
Kort beskrivning
A 130 MW accumulator tank integrated into Gothenburg Energy's district heating network.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231112 Installation av rörsystem, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen