See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Handledning för personalgrupper
Beskrivning: Huddinge kommun avser att upphandla Handledning för personalgrupper som ska utföras av en extern handledare. Handledningen ska genomföras på grundval av forskning och vetenskapligt beprövad erfarenhet. Handledningen ska leda till utveckling av personalgruppers metoder, processer och förhållningssätt i det kontinuerliga arbetet med olika målgrupper. Handledningen ska tillvarata både den enskildes och gruppens kompetens samt ge möjlighet till reflektion och ökad förståelse av sig själv och andra. Den ska också bidra till att utveckla förmåga att möta olika arbetsuppgifter utan att deltagaren tar skada genom att ge verktyg för att skapa en god social och organisatorisk arbetsmiljö. Behov av handledning för personalgrupper finns inom Barn-och utbildningsförvaltningen, Gymnasie- och arbetsmarknadsförvaltningen samt Socialförvaltningen. Upphandlingen omfattar nedan avtalsområden. Myndighetsutövning • Barn och unga • Våld i nära relationer • Socialjour • Familjerätt • Bistånd och förebyggande verksamhet • Beroende • Försörjningsstöd • Socialpsykiatrienheten Utförare av insatser • Våld i nära relationer • Familjerådgivning • Barn och unga • Funktionshinderområdet och äldreomsorg (egen regi) • Socialpsykiatri • Beroende • Arbetsmarknadsåtgärder • Elevhälsan • Pedagoger
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80590000 Handledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde A -MYNDIGHETSUTÖVNING - BARN OCH UNGA
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde B - MYNDIGHETSUTÖVNING - VÅLD I NÄRA RELATIONER
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde C - MYNDIGHETSUTÖVNING - SOCIALJOUR
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde D - MYNDIGHETSUTÖVNING - FAMILJERÄTT
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde E - MYNDIGHETSUTÖVNING - BISTÅND OCH FÖREBYGGANDE VERKSAMHET
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde F - MYNDIGHETSUTÖVNING - BEROENDE
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde G - MYNDIGHETSUTÖVNING - FÖRSÖRJNINGSSTÖD
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde H - MYNDIGHETSUTÖVNING - SOCIALPSYKIATRIENHETEN
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde I - UTFÖRANDE AV INSATSER - VÅLD I NÄRA RELATIONER
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde J - UTFÖRANDE AV INSATSER - FAMILJERÅDGIVNING
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde K - UTFÖRANDE AV INSATSER - BARN OCH UNGA
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde L - UTFÖRANDE AV INSATSER - FUNKTIONSHINDERSOMRÅDET OCH ÄLDREOMSORG (EGEN REGI)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudsområde M - UTFÖRANDE AV INSATSER - SOCIALPSYKIATRI
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Anbudsområde N - UTFÖRANDE AV INSATSER - BEROENDE
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Anbudsområde O - UTFÖRANDE AV INSATSER - ARBETSMARKNADSÅTGÄRDER
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Anbudsområde P - UTFÖRANDE AV INSATSER - SKOLSTÖD - GRUNDSKOLA
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Anbudsområde Q -UTFÖRANDE AV INSATSER - SKOLORNAS ELEVHÄLSOTEAM
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Anbudsområde R - UTFÖRANDE AV INSATSER - PEDAGOGER
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116095:Lot:18