2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd för EU medfinansiering, ramavtal
Beskrivning: Flera av de stora investeringar som Göteborgs Hamn AB gör faller in under områden som prioriteras av EU och där det finns EU-bidrag att söka. Göteborgs Hamn AB vill upphandla konsultstöd som kan stötta och/eller projektleda i processen kring att ansöka om, driva och rapportera EU-projekt.
Intern identifierare: 8805-25035
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 79412000 Finansiella konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000