2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fönsterputs
Beskrivning: Denna upphandling avser fönsterputsning och omfattar både avrop till fast pris och genom förnyad konkurrensutsättning. Avtal kommer att tecknas med tre (3) leverantörer, förutsatt att tillräckligt många anbud uppfyller samtliga krav.
Intern identifierare: 70/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911300 Fönsterputsning
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Fönsterputs