617413-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Ramavtal Webbutveckling och digitala lösningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Webbutveckling och digitala lösningar
BeskrivningBeställaren avser att upphandla en leverantör för utveckling och förvaltning av digitala lösningar såsom externa webbplatser och konceptsidor. Beställaren söker ett långsiktigt samarbete med en leverantör som kan erbjuda teknisk expertis, med särskilt fokus på förvaltning, drift och underhåll.
Intern identifierare25/152
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72260000 Programrelaterade tjänster, 72262000 Utveckling av programvara, 72413000 Webbsideutformningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000