See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Laboratorieinformationssystem, LIS-plattform
Beskrivning: Upphandling av en regional LIS-plattform, bestående av ett eller flera laboratorieinformationssystem (LIS), inklusive implementering med bl.a. migrering av befintlig data samt integration mot ett flertal interna och externa system. Likaså tillhörande UUS-avtal med möjlighet till SLA samt övriga kringliggande och anslutande varor och tjänster.
Föregående meddelande: 430332-2023
Intern identifierare: RS 2023-03801
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212180 Medicinska programvaruutvecklingstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal