617542-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skåpbilar – Ramavtal Lätta lastbilar med eldrift Göteborg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Lätta lastbilar med eldrift Göteborg
Beskrivningc:a 20 st lastbilar med totalvikt 3,5 ton.
Intern identifierareRAB-2026-00317
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34136000 Skåpbilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34130000 Motorfordon för godstransport, 34144900 Elfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Lätta lastbilar med eldrift Göteborg