2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förvaltning elkraftsportfölj och elleveranser
Beskrivning: Denna upphandling avser förvaltning elkraftsportfölj och elleveranser. Energifrågorna inom Region Dalarna handläggs av Regionfastigheter. Regionfastigheter infordrar med föreliggande förfrågan anbud på elleveranser till lasarett, vårdcentraler, skolor, administrationsbyggnader mm. Förvaltad yta cirka 460 000 m2 (BTA).
Intern identifierare: RS 2024/1762
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandlingsdokument MT
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Upphandlingsdokument MT (2)