Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhållsentreprenad - Gassläckningsanläggning, Anbudsområde 3: Stockholm, Solna, Huddinge
Referensnummer: 20/251
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 75251110 Brandskyddstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar upphandling av en leverantör (L) som ska utföra driftåtgärder, avhjälpande underhåll och planerat underhåll åt Akademiska Hus (B).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45343100 Brandsäkringsarbeten, 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning, 51700000 Installation av brandskyddsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen