617646-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötekniska konsulttjänster – Miljöbesiktning av entreprenader
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMiljöbesiktning av entreprenader
BeskrivningMiljöbesiktning av entreprenader Ramavtal för miljökontroller av underhåll-, drift- och anläggningsentreprenader.
Intern identifierareT2025-00476
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313420 Miljönormer för bygg- och anläggningsarbeten, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631100 Inspektion av maskiner, 71632000 Teknisk provning, 90710000 Miljöledning, 90714500 Miljökvalitetskontroll, 90715100 Undersökningar av kemikalie- och oljeutsläpp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningRamavtal för miljökontroller av underhåll-, drift- och anläggningsentreprenader.
Intern identifierareMiljöbesiktning av entreprenader